1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (No Ratings Yet)
Loading...

کفش مناسب من کدام است ؟

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

کفش مناسب

خرید کفش برای خیلی از افراد کار هیجان انگیزی است. دست کم برای بعضی‌ها که این‌گونه است. گاهی ممکن است هنگامی که برای خرید لباس یا لوازم دیگری از خانه بیرون می‌روید با دیدن کفش مناسبی توجهتان به آن جلب شده و بی آنکه وقت چندانی را صرف بررسی آن کنید اقدام به خرید آن نمایید. اما در مواقعی که به قصد خرید کفش به فروشگاه مراجعه می‌کنید شاید ماجرا کمی پیچیده تر شده و سلیقه‌تان سخت‌گیرانه تر شود.

البته در مورد این سخت‌گیری حق با شما است چون به‌احتمال‌زیاد به مدت‌زمانی که کفش به پا می‌کنید زمان زیادی خواهد بود و این موضوع در کنار زیبایی و وقاری که برای کفش خود می‌خواهید فرآیند خرید را سخت‌گیرانه‌تر هم می‌کند. همه این‌ها باعث می‌شود که کفش به یکی از نکات مهم در خوش‌تیپی مردان و زنان بدل شود.

 

نکاتی برای خرید کفش به شیوه حرفه‌ای‌ها

کفش مناسب

سایز را دقیق انتخاب کنید

خرید کفش همان‌قدر که می‌تواند تفریحی خوب و مفرح باشد می‌تواند به همان میزان هم اذیت کننده باشد. چرا که پیدا کردن اندازه مناسب کفش گاهی سخت است. شاید تعجب کنید که گاهی کفش که می‌خرید یک سایز دارد و گاهی یک سایز دیگر باید انتخاب کنید؛ بنابراین حتماً سعی کنید قبل از خرید کفش آن را امتحان کنید. شما ممکن است سایز پای خود را بدانید ولی این عدد ممکن است با سایز کفشی که می‌خرید مطابقت نداشته باشد؛ بنابراین حتماً با امتحان کردن کفش اقدام به خرید کنید تا مجبور نباشید دوباره برای تعویض آن تلاش کنید. در خرید کفش و تغییر کردن سایز به عوامی همچون سن، باردار بودن یا نبودن و وزن باید دقت کنید. این‌ها همه عواملی هستند که می‌توانند روی سایز کفش تأثیر بگذارند.

بخوانیم  ايده هايی برای داشتن آشپزخانه مدرن

راحتی کلید همه‌چیز است

این موضوع حتی در مورد کفش‌های پاشنه‌بلند هم صادق است. اینکه کفش شما پاشنه‌ای ۱۰ سانتی داشته باشید دلیل نمی‌شود که پایتان را اذیت بکند. ممکن است راه رفتن یا ایستادن روی آن سخت باشد ولی خود کفش نباید پایتان را اذیت کند یا به قوا معروف پایتان را بزند. همچنین مردان هم باید دقت کنند کفشی که انتخاب می‌کنند برای پایشان مناسب باشد. فکر نمی‌کنم کسی علاقه داشته باشد که وقتی در یک جلسه مهم کاری یا یک قرار مهم حاضر می‌شود بد مدل راه برود یا به خاطر اذیت شدن پایش چهره‌ای عبوس و ناراحت داشته باشد.

ساعتی که برای خرید می‌روید مهم است

این یک موضوع اثبات‌شده است که پا در طول روز به دلیل راه رفتن و جمع شدن خون در آن کمی باد می‌کند؛ بنابراین بهترین زمان برای خرید کفش، بعدازظهر یا شب است. در این زمان پا بیشترین حجم خود را پیدا کرده و می‌توانید با خیال راحت از اینکه کفش موردنظرتان پایتان را اذیت نخواهد کرد اقدام به خرید آن کنید.

قالب کفش به پایتان مناسب باشد

زمانی که اقدام به خرید کفش می‌کنید حتماً هر دو لنگهٔ آن را بپوشید، روی آن بایستید تا کف آن را حس کنید. این‌طوری خواهید فهمید قالب کفش برای پایتان مناسب است یا خیر. مطمئن شوید انگشتان پایتان درون کفش مناسب و صاف قرارگرفته‌اند و به آن‌ها فشار وارد نمی‌شود. اگر چنین بود از فروشنده کفشی بخواهید که چنین مشکلی برایتان نداشته باشد. همچنین پشت پا و بغل‌های پایتان نیز باید آرام و راحت درون کفش قرار بگیرند. اگر کفش پاشنه‌بلند هم انتخاب می‌کنید سعی کنید کفش، پاشنه‌های خیلی نازکی نداشته باشد تا به کمرتان زیاد فشار نیاید.

بخوانیم  ترفندهای یک سلفی زیبا (قسمت دوم)

بایستید و راه بروید

زمانی که کفش موردنظر را به پا کردید، بایستید و کمی راه بروید بگذارید پایتان قالب کفش را به خور بگیرد و روی زمین سفت کف آن را حس کنید. این کار به شما اجازه می‌دهد که بفهمید چه حسی نسبت به سطح زیرین کفش دارید و چطور راه خواهید رفت. حتی راه رفتن به شما این اجازه را می‌دهد تا بفهمید که آیا پاشنه کفش اندازه موردنظرتان را دارد یا خیر.

کیفیت مهم است

برای انتخاب یک کفش خوب، همیشه دنبال جنس خوب باشید. این جنس هر نوعی که می‌خواهد باشد ولی باید جنسی اصل و اصیل داشته باشد. در نظر داشته همیشه قیمت و برند همه‌چیز نیست؛ بنابراین حتی اگر کفشی می‌خرید که برند معتبری دارد، بازهم به جنس آن دقت کنید و اهمیت دهید.

رنگ و مدل را هم در نظر بگیرید

حتی بااینکه مردان در خرید لباس و کفش تنوعی که زنان با آن روبرو هستند را ندارند، ولی بازهم در انتخابتان به رنگ و مدل دقت کنید و کفشی انتخاب کنید که مد روز باشد. از طرف دیگر زنان با تنوع زیادی روبرو هستند که این مشکل را برای آن‌ها رفع می‌کند. زنان تقریباً با بی‌نهایت مدل و رنگ و شکل برای کفش‌هایشان روبر هستند.

به‌هرحال هر کفشی که انتخاب می‌کنید و به هر شیوه‌ای که آن را می‌خرید توجه کنید که راحتی از هر چیز دیگری مهم‌تر است. کفشی انتخاب کنید که پایتان آن را دوست داشته باشد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
1+

کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

بخوانیم  حالِ خوب با ورزش
  • avatar
اشتراک گذاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *