1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (No Ratings Yet)
Loading...

چه ریملی بزنم ؟

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

داشتن مژه‌هایی زیبا و پرپشت می‌تواند چشمان شما را زیباتر کند و زیبایی بیشتری به آرایشی که دارید ببخشد. برای داشتن چنین زیبایی برای چشمان و مژه‌ها یکی از روش‌های استفاده از ریمیل است؛ اما بهتر است اطلاعات کاملی درباره اینکه انواع مژه چطور از ریمل استفاده کنند و نحوه استفاده از آن اطلاعات بیشتری داشته باشیم. پس با ما در این مقاله از چی مده همراه باشید.

انواع مژه و طرز استفاده از ریمل

  • افرادی که مژه‌های کوتاه دارند، بهتر است از ریمل بلند کننده استفاده کنند.
  • افرادی که مژه‌های ضعیفی دارند، بهتر است از ریمل‌های حاوی خرده مژه‌دار استفاده کنند.
  • افرادی که مژه‌های کمرنگ دارند، بهتر است از ریمل حجم دهنده استفاده کنند.
  • افرادی که مژه‌های کم‌پشت و بافاصله و نازک دارند، بهتر است از ریمل خرده مژه‌دار ضد آب استفاده کنند.
  • افرادی که مژه‌های سیاه و پرپشت اما صاف و بی‌حالت دارند، بهتره که از ریمل مایع معمولی ضد آب که خرده مژه نداشته باشد استفاده کنند.
  • افرادی که مژه‌های بلند و نزدیک به هم دارند، بهتر است از ریمل پلاستیکی (مایع معمولی) استفاده کنند.
  • افرادی که مژه‌های کوتاه و نازک و کم‌پشت دارند، بهتر است از ریمل پلاستیکی یا خرده مژه‌دار استفاده کنند.
  • اگر می‌خواهید ریمل چند ساعت دوام داشته باشد، باید ریمل ضدآب بزنید. برای تابستان هم مناسب است.

نکته: ریمل ضد آب، مژه را خراب می‌کند.

نکته: برای زدن ریمل، ریمل را فقط یک الی دو بار درون مایعش ببرید و یک الی دو بار به مژه بکشید زیرا مژه‌ها شبیه پای سوسک دیده می‌شود و مژه‌ها در هم فرو می‌رود!

بخوانیم  ترندهای فشن بهاری

انواع ریمل

ریمل

ریمل شکل‌های مختلف دارد که می‌توان آن‌ها را به صورت زیر دسته‌بندی کرد:

ریمل پودری – ریمل کرمی (مانند کرم است) – ریمل مایع (پلاستیکی) که خودش دو نوع معمولی و ضدآب دارد – ریمل اکلیلی که خودش دونوع پودری و مایع دارد – ریمل جداکننده مژه.

نکته: ریملی که اکثراً همه استفاده می‌کنند از نوع ریمل مایع معمولی (پلاستیکی) است؛ و اگر ریمل خاصی (مثل کرم یا پودری و…) مدنظرتان نیست، فروشنده اول این نوع ریمل را به شما نشان می‌دهد.

ریمل پودری: برای استفاده از این نوع ریمل، باید چند قطره آب بهش اضافه کنید. فوراً روی مژه‌ها می‌نشیند و طوری نشان می‌دهد که انگار مژه مصنوعی گذاشتید. پس برای زمانی که عجله دارید و قصد رفتن به جای نزدیک دارید، مناسب است؛ و برای مراسم طولانی مدت به درد نمی‌خورد.

ریمل پودری: برای استفاده از این نوع ریمل، باید چند قطره آب بهش اضافه کنید. فوراً روی مژه‌ها می‌نشیند و طوری نشان می‌دهد که انگار مژه مصنوعی گذاشتید. پس برای زمانی که عجله دارید و قصد رفتن به جای نزدیک دارید، مناسب است؛ و برای مراسم طولانی مدت به درد نمی‌خورد.

ریمل کرمی: همانطور که از نامش پیداست، این ریمل شبیه کِرم است. برای مژه‌های کم پشت ولی زیبا مناسب است. تعداد مژه‌ها را زیاد نشان می‌دهد. ولی به راحتی پخش می‌شود.

ریمل مایع: این نوع ریمل برای خانم‌هایی که مژه‌های نسبتاً فری دارند (حالته خوبی دارد و مواج است رئو به بالا) مناسب است. خاصیت تیرگی مژه‌ها را افزایش می‌دهد. مدل مایع پخش می‌شود ولی مدل ضدآب اش پخش نمی‌شود. اکثراً از این ریمل استفاده می‌کنند.

بخوانیم  آرایش مداوم چه عوارضی دارد؟

ریمل اکلیلی: برای عروسی و جشن‌ها مناسب است. این نوع ریمل را در حین زدن باید به طور مساوی روی مژه پخش کنید تا در یک نقطه جمع نشود.

ریمل جدا کننده مژه: ریمل همه کاره است. حجم دهنده و ضخیم کننده است. معمولاً ضد آب است. به طور مساوی روی مژه پخش می‌شود.

 

نحوه صحیح ریمل کشیدن

ریمل

برای استفاده از ریمل می‌توانید به یکی از دو روش زیر عمل کنید:

  • روش اول: ابتدا فر مژه بزنید. سپس با شانه مخصوص مژه، مژه را شانه کنید. حالا ریمل را همانند خودکار در دست بگیرید. نگاه خود را به پایین بی اندازید. مژه‌ها را از ریشه (نزدیک پوست چشم) تا انتها (آنجایی که مژه در هوا می‌ماند) به‌دقت یک الی دو بار برس بکشید. به قسمت بیرونی چشم (نزدیک گوشه چشم) زیاد ریمل بکشید تا چشمانتان شبیه غزال شود.
  • روش دوم: حالت زیگزاگی است؛ یعنی ریمل را از انتهای مژه (نزدیک پوست چشم) تا سر مژه به‌صورت زیگزاگی حرکت می‌دهیم (چپ و راست می‌کنیم). این روش به مژه‌ها حجم می‌دهد. بیشتر مژه‌های پایین چشم را با این روش می‌زنند.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
اشتراک گذاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *