1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (No Ratings Yet)
Loading...

پایان استفاده از پوست و پشم حیوانات در محصولات مایکل کورس

تعهد مایکل کورس(Michael Kors) برای تولید محصولات بدون استفاده از پشم و پوست حیوانات در سال ۲۰۱۸

در این فصل، هفته مد لندن با تظاهرات فعالان حامی حقوق حیوانات همراه بود و این امر سبب شد که صنعت لوکس مد به آرامی فرآیندهای تولید مسئولانه تری را در این خصوص در پیش بگیرد.
برند تجملاتی مایکل کورس(Michael Kors) آخرین طراحی بود که متعهد شد محصولات آینده خود را بدون استفاده از پوست و خز تولید کند.
در هفته های گذشته این برند آمریکایی اعلام کرد که دیگر از پوست و پشم حیوانات در محصولات خود استفاده نخواهد کرد و فرآیند تولید با استفاده از این مواد در پایان ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ میلادی متوقف خواهد شد.

مایکل کورس

البته لیبل استفاده از این مواد اولیه در مورد برندهایی نظیر جیمی چو(Jimmy Choo) باقی مانده است ولی این قوانین جدید در سراسر شرکت به کار گرفته خواهد شد.
این اتفاق چشمگیر یک جدایی دراماتیک برای مایکل کورس محسوب خواهد شد، برندی که به طور مکرر از مصنوعات پشمی در سالهای گذشته استفاده میکرده است، اما این اقدام میتواند نشان دهنده بخشی از یک تغییر فرهنگی گسترده تر باشد که در صنعت مد و فشن در حال رخ دادن است.

“این تصمیم سبب شروع شدن فصل جدیدی در شرکت ما خواهد شد و باعث می شود که ما از مواد نوآورانه تری استفاده کنیم.” این گفته مدیر اجرایی شرکت مایکل کورس، جان. دی آیدول( John D. Idol)است.

این طراح می افزاید: “به دلیل پیشرفت های تکنولوژیکی در صنعت پارچه، ما هم اکنون توانایی خلق محصولات لوکس را با پشم و چرم غیرحیوانی داریم. ما این تکنیک های جدید را در نمایشگاه فشن در ماه فوریه به نمایش می گذاریم.”

بخوانیم  نحوه سایه زدن ابرو با مداد ابرو، سایه ابرو و ژل ابرو

حمایت گسترده ی سایر برندهای معتبر از حیات وحش و محصولات غیرحیوانی

این جمله اخیر توسط شرکت های مشابه دیگری نظیر گوچی(Gucci)،کلوین کلین(Colvin Klein)،رالف لورن(Ralph Lauren)،تامی هیلفیگر(Tommy Hilfiger) و آرمانی (Armani)نیز بیان شده است، که همگی آنها به سمت تولید محصولات غیرحیوانی به پیش میروند.

در عین حال، خرده فروشانی نظیر سلفریجز(Selfridges)،یوکس(Yoox)و نت اپورتر(Net-a-porter) به قطع فروش محصولات تولیدشده از مصنوعات حیوانی می پردازند. ولی با وجود این تلاشها، همچنان استفاده از مواد اولیه حیوانی در صنعت مد غالب است.

بر طبق اطلاعات شورای مد درباره استفاده از پشم و پوست حیوانات در آمریکا، سخنگوی این شورا یعنی کیت کاپلان(Continued Kaplan) گفته است که “تقریبا هفتاد درصد طراحان از مواد اولیه به دست آمده از حیوانات در فشن شوهای پائیزی و زمستانی سال۲۰۱۷میلادی استفاده کرده اند.”

صنعت خز این استدلال را داشت که این مواد طبیعی و پایدار است که سبب استخدام میلیونها نفر در سال میشود.
تجارت جهانی خز در سال ۲۰۱۳ به ارزش ۴۰ میلیارد دلار رسید.

با توجه به نظرات فعالان حقوق حیوانات، یک میلیارد خرگوش و بیش از ۵۰ میلیون حیوان دیگر هر ساله برای صنعت مد به قتل می رسند.
یون تیلور(Yvonne Taylor)، مدیر پروژه های شرکت PETA، اذعان می کند که “بیشتر طراحان با خز کار نمی کنند و مطمئنا اکثر مصرف کنندگان آن را نمی پوشند. “؛ اما اصرار دارد که اعتراضات هنوز هم لازم است.

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *