هنر خوب خوابیدن

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

* حتی الامکان یک روش منظم برای خوابیدن داشته باشید، مثلا استفاده از ماساژ درمانی و نرمش های کششی ملایم و دوش آب ولرم برای آرام کردن ذهن و آسودگی جسم، بسیار عالی است و می تواند شما را برای خواب عمیق آماده کند. در کل هر روشی که به شما احساس آرامش می دهد را حتی الامکان در برنامه خواب خود بگنجانید.

خواب

مطالعه کتاب های مفید و آرام بخش و اجتناب از خوردن غذای سنگین (غذای زیاد و چرب) قبل از خواب مفید است. وقتی قبل از خواب غذای زیادی بخورید، بیشتر انرژی بدن صرف هضم غذا می شود و بدن از استراحت کامل در طول شب محروم می شود و در نتیجه کل سیستم بدن، طراوت و آمادگی خود را برای انجام وظایف روزانه از دست می دهد.

 

اتاق خواب باید آرام و با هوایی تمیز و سالم باشد. وجود هوای سالم در اتاق خواب قسمت مهمی از تاثیر جوان سازی خواب را باعث می شود.

سعی کنید شب ها ساعت ۱۰ تا ۱۰ و نیم به رختخواب بروید و به مدت ۷ تا ۸ ساعت بخوابید تا صبح با نشاطی بیشتر بیدار شوید

بهترین وضعیت، خوابیدن روی پهلوی راست است. در این وضعیت از فشار بر قلب جلوگیری نموده و موجب می شود که معده در راحت ترین وضعیت خود قرار گیرد.

اندازه بالش نیز باید مناسب باشد تا سر نسبت به کتف ها در وضعیت راحت و طبیعی قرار گیرد. در این صورت وضعیت بدن به طور صحیح و ستون فقرات نیز مستقیم خواهد بود. بهترین نوع بالش و تشک از جنس فوم و طبی توصیه می شود.

بخوانیم  20 قانون حیاتی مد برای جنتلمن ها

 

اگر در طول روز می خواهید چرت بزنید، مدت مناسب آن ۱۵ تا ۲۵ دقیقه است. این مدت برای رفع خستگی مفید است و تمرکز ذهنی را تقویت می کند و کارآیی فرد را بهبود می بخشد و بیش از آن کسل‌کننده و خستگی آور است.

 

قبل از خواب فهرست کارهایی را که فردا باید انجام دهید، اولویت بندی کرده و آن ها را مرور کنید و افکاری مثبت و انجام یافته به ذهن خود بسپارید. نیروی خدادادی ذهن شما هماهنگ کننده موثر و فوق العاده ای است.

 

مطمئنا با این روش ها خوابی آرام و دلنشین خواهید داشت.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
1+

کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *