1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (No Ratings Yet)
Loading...

مرتب کردن خانه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مرتب کردن

Marie Kondo خانمی ژاپنی است که راه حلی جامع برای مرتب کردن خانه ارائه کرده است. او حتی دو کتاب بسیار موفق  تحت عنوان  Lifechanging Magic of Tidying Up , Spark Joy منتشر کرده است.

حتما توصیه می کنیم که این دو کتاب را مطالعه کنید که مطالب زیر را با الهام بخشی از آن آورده ایم. البته تکنیک های متنوع دیگری که او ارائه داده است را در این مقاله از “چی مده” به اختصار ذکر می کنیم.

یکبار همه چیز را مرتب کن

حداقل دو روز کل خانه را بیرون بریزید و مرتب کنید. اگر شما قدم به قدم این کار را انجام دهید، مطمئنا تغییرات اساسی را شاهد خواهید بود. با تمیز کردن اساسی همه چیز ما خود را مجبور به ترک برخی عادات خود خواهید کرد.

بر مبنای دسته بندی مرتب کن نه موقعیت

ابتدا کتاب هایتان بر مبنای موضوع طبقه بندی کنید. در واقع اموال منزلتان را اجزایی از یک سیستم منظم بدهید که کمک می کند تا شما روحیه ی بهتری به شما بدهد.

لباس ها را تا کن

شاید به نظر ساده و بی اهمیت بیاید ولی تا کردن لباس تکنیک های متنوعی دارد و بسته به شرایط باید هر کدام را انتخاب کرد. در ویدئو های مختلفی که خانم Kondo در یوتیوب قرار داده می توانید این تکنیک ها را ببینید. اساسا هر لباسی حتی لباس زیر می بایست در یک فضای مستطیلی قرار داده شود. سپس هر کدام را در ردیف های منظم و یک دستی قرار دهید که باعث می شود راحتتر آن ها را پیدا کنید و مطمئن باشید با همین راهکار بسیار ساده اثرات مثبتی در روحیه شما پدیدار می شود.

بخوانیم  بهترین برندهای رژ لب مایع

از مرتب کردن نترس

از شلوغی های زیاد قبل از مرتبی نترسید .این که همه چیز را روی کف اتاق بریزید و سپس جمع کنید طبیعی است. در واقع نظم و ترتیب آخر آن توجه کنید. قبل از شروع به کار اول مکان هر چیزی را مشخص کنید و سپس هر چیزی که متعلق به هر دسته است را جمع کنید.

احساسات را درگیر نکن

همه ما هدایایی گرفته ایم که از آن ها خوشمان نمی آید اما به خاطر ارزش معنویش آن را نگه می داریم. اما زمان آن رسیده است که بازنگری کنید. این ایتم ها به عنوان یک سنبل اهداف مشخصی برای شما در رابطه هایتان تبیین می کنند. اما این هدایا مطمئنا به دلیل گرما بخشی به احساسات شما باعث آرامش شما خواهند شد.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
اشتراک گذاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *