1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (No Ratings Yet)
Loading...

راز داشتن ناخن هایی زیبا و سالم

ناخن ها یکی از مهمترین قسمت ها در آرایش یک خانم است. خانم های شیک و مرتب همیشه به آرایش و از همه مهمتر سلامت خانم هایشان توجه ویژه ای دارند. کار درستی ست، چون تاثیر انکارناپذیری در زیبایی هر انسان دارد. همچنین ناخن‌ها منعکس‌کننده عادات شخصی فـرد به شمار می‌روند. خوب یا بد.

جدا از جاذبه آرایشی، ناخنهـا وظایف دیگری نیز به عهده دارند از جمله کمک به بـلندکردن اجسام با ایجاد تکیه‌گاه برای بافت انگشتان و یا دست‌کاری اجسام و از همه مهم‌تر آن که ناخن‌ها سلامت عمومی بدن را بازتاب می‌دهند.

مراقبت از ناخن ها

 

مراقبت از ناخن ها

– بهترین موقع برای مانیکور کردن بعد از دوش گرفتن یا ظرف شستن است. چون این فعالیت‌ها کثیفی را از زیر ناخن پاک کرده و پوست اطراف ناخن‌ها را نرم می‌کند.

– لاک نازک‌کننده نیز می‌تواند پس از لاکی که قبلا زده شده و به طور ناخواسته ضخیم شده، استفاده شود. این لاک، لاک ضخیم قبلی را به میزان دلخواه نازک می‌کند. لاک را در یخچال نگهداری کنید تا عمر طولانی‌تری داشته باشد.

– سعی کنید بیش از یک بار در هفته از پاک‌کننده‌های لاک (آستون) استفاده نکنید، زیرا ناخن‌ها را خشک می‌کند و ناخن‌های خشک بیش از ناخن‌های نرم و مرطوب شده در معرض شکسته شدن هستند.

– یک لایه و پوشش رویی بر روی لاک مانند لاک‌های براق‌کننده و بی‌رنگ بر روی لاک ناخن خود بزنید. این کار احتمال شکسته شدن ناخن‌ها را به حداقل می‌رساند. روی ناخن‌های طبیعی بدون لاک نیز می‌توانید هر روز یک لایه از این لاک‌های بی‌رنگ و براق‌کننده بزنید تا رطوبت ناخن‌ها حفظ شود.

بخوانیم  اتاق خوابی دلنشین با انتخاب رنگی مناسب

– پس از شستن دست‌ها از کرم و لوسیون استفاده کرده و روی ناخن‌ها نیز بمالید. دست‌ها و ناخن‌ها پس از شست‌وشو با صابون و پاک‌کننده‌های قوی‌تر زود خشک می‌شوند. سعی کنید آنها را چرب و مرطوب نگهدارید. می‌توانید برای این کار از مرطوب‌کننده‌ها و نرم‌کننده‌هایی مانند وازلین و غیره استفاده کنید. هر شب قبل از خواب نیز حتما این کار را انجام دهید.

– با استفاده از تکه چوب (خلال دندان) شما می‌توانید زیر ناخن‌ها را تمیز کنید. محلولی با ترکیب ۱یک به ۱۰ ماده سفید کننده و آب درست کرده و پنبه را به آن محلول آغشته کرده سپس به هر قسمت از ناخن که لک و کثیف شده بمالید تا جرم آن پاک شود. زیر ناخن‌ها را با یک تکه چوب خلال دندان یا مسواک و محلول صابون و ماده سفیدکننده بسابید تا لکه‌‌ها برطرف شوند.

– ویتامینی به نام بیوتین، ناخن‌ها را در حیوانات محکم‌تر می‌کند. دانشمندان در بعضی از تحقیقاتی که انجام شده به این نتیجه رسیده‌اند که شاید این ویتامین توانایی محکم کردن ناخن‌های انسان را داشته باشد. بیوتین در دراگ استورها موجود است.

– در مورد ناخن‌های مصنوعی که بر روی ناخن‌های طبیعی اصطلاحا کاشته می‌شوند، مراقبت‌ها باید جدی‌تر و دقیق‌تر باشد.

– باید پس از کاشت ناخن خیلی مراقب بود اولا که ناخن مصنوعی نباید زیاد بلند باشد تا هنگام برخورد محکم با جایی یا چیزی نشکند.

– از آستون نیز نباید زیاد استفاده کرد چون لایه مقاوم و محکم آن را به زور از بین برده و سریع می‌شکند. پس از ۴ الی ۶ ماه که ناخن مصنوعی کم‌کم از روی ناخن طبیعی (به علت رشد ناخن) می‌رود باید توسط فرد متخصص چک شود.

بخوانیم  حلقه نامزدی چی مده؟

 

 

1+

کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar
اشتراک گذاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *