1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (No Ratings Yet)
Loading...

دانشجو یا محصلی؟ حتما ورزش کن

ورزش و تحصیل

همان طور که می دانید در تحقیقات مختلف مکررا تاثیر مثبت ورزش بر تناسب اندام و جلوگیری از چاقی در دانش آموزان و دانشجویان اثبات شده است. اما در ادامه به بررسی سایر مزایای فعالیت فیزیکی و شرکت در تیم های ورزشی برای دانشجویان و دانش آموزان می پردازیم:

بهبود تمرکز

هاول وچلر، مدیر مدرسه “سلامت برای مراکز کنترل بیماری”، ۵۰ تحقیق در رابطه با اثر فعالیت فیزیکی بر بازده آکادمیک را بررسی کرده و اذعان داشته که نیمی از این مطالعات اثر مثبت را به اثبات رسانده اند و دقیقا هیچ کدام به هیچ اثر منفی نرسیده اند. هم چنین مطالعات بسیاری به این نتیجه رسیده اند که حتی فعالیت فیزیکی در کوتاه مدت هم در افزایش طول و شدت تمرکز موثر است.

رابطه ورزش و نمره

تحقیقی توسط جیمز پیوارنیک و همکارانش در کالج آمریکایی پزشکی ورزشی، متوجه شده اند که دانشجویانی که در تست های فیتنس خوب عمل کرده اند، در تحصیلات نیز بهتر بوده اند. این مطالعه، که شامل ۳۱۷ دانشجو و دانش آموز بوده است؛ نشان داد که افراد دارای تناسب اندام، نزدیک به ۳۰ درصد نمرات بهتری در تست های استاندارد داشته اند نسبت به کسانی که دارای تناسب اندام کمتری بودند. علاوه بر آن، دانشجویانی که تناسب اندام کمتری داشتند، در درسهای اصلی خود، ۱۳ تا ۲۰ درصد کمتر از همکلاسیهای دارای تناسب اندام خود نمره داشته اند.

پیامدهای ورزشی

وندی اوون در یکی از سایت های معتبر انگلیسی زبان بررسی می کند که دانشجویانی که در تیم های ورزشی بازی می کنند، مهارتهای رهبری، مسئولیت پذیری، انضباط و مدیریت زمان را بیش از سایر دانشجویان می آموزند که این مهارت ها به کلاس درس آن ها نیز منتقل می شود.

بخوانیم  اتاق خواب ؛ چه رنگی؟

سایر فواید ورزش

در برخی دانشجویان، ورزش می تواند انگیزه ای برای بهبود بازده آکادمیک باشد. تام ولتر مدیر اجرایی انجمن مدارس ورزش اورگان معتقد است ورزش، اخلاق کاری به دانشجویان هدیه می دهد که تا زمانی که آن ها در محیط آکادمیک هستند با آن ها خواهد بود.

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *