خودشناسی چگونه به ایجاد رابطه ای صمیمانه کمک می کند؟

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

بدون برخورداری از حس روشنی از خویشتن، صمیمیت غیر ممکن است، زیرا نمی توانیم از احساس همیشه راضی نگه داشتن دیگران یا کسب تایید آن ها بگریزیم. کسب صمیمیت عاطفی دشوار است و بیشتر ما احتمالا در طول زندگی مان با افراد کمی رابطه ی صمیمانه ی حقیقی داریم. وقتی گنج های درونتان را کشف نکرده اید، حتی حفظ دوستی های خوب نیز دشوار است.
خودشناسی
جانت، دوست درمانگرم می گوید بیشتر مردم شور و شوق را با صمیمیت اشتباه می گیرند و فکر می کنند که اگر هر روز تجارب عاطفی پرشور نداشته باشند به صمیمیت نرسیده اند. این افراد اغلب اوقات از “کار کردن روی رابطه” حرف میزنند.

من اعتقاد دارم قرار نیست روی روابط کار شدید انجام شود، هرچند زوج ها باید راه هایی برای سازش، حل اختلاف و تسهیم احساسات درونی شان بیابند، تجزیه و تحلیل کردن هر عمل و احساسی می تواند فرسایشی باشد. وقتی هر یک از طرفین حس قدرتمندی از خویشتن داشته باشند صمیمیت آسان و راحت برقرار می شود، کمتر موضوعی به صورت ممنوع در می آید و هر دو طرف بدون رنجاندن یکدیگر می توانند با هم گفت و گو کنند. روابط نزدیک و صمیمانه نیاز به کار شدید ندارند و قتی هم دو طرف احساس کردند دوست دارند کمی روی آن کار کنند، بهتر است پیش از کار کردن روی رابطه، مقداری کار درونی شخصی انجام دهد؛ شاید روی کهن الگوی “من”.

کسی که منِ رشد یافته دارد به طرزی محترمانه و درست به دوستی هایش پایان می دهد کسی که من رشدنیافته تری دارد از دوستش به خاطر این که نیازهای او را رفع نکرده عصبانی می شود و به طور ناگهانی دوستی اش را با او قطع می می کند.

بخوانیم  ورزش هایی که این روزها در اکثر باشگاه ها می بینید!

کهن الگوی من: پیرسون مرحله اول سفر قهرمانی یا مرحله ی تدارک را زمانی می دانست که قهرمان آماده ی ترک کردن حالت وابستگی می شوو و منابع درونی لازم برای پیش رفتن در دنیا با اتکا به خودش را فراهم می کند.

پاتریشیا آدسون
کتاب: بیداری قهرمانان درون
ترجمه : سیمین موحد

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *