1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (No Ratings Yet)
Loading...

تقدیر و سرنوشت چگونه شکل می گیرد و چگونه شکسته می شود؟

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

تقدیر و سرنوشت
نقش تقدیر در زندگی ما

کودک قدرت فکری و تحلیل دنیا را ندارد. بنابراین بدیهی است که هر پیامی را از والدینش در مورد تحلیل دنیا می گیرد جدی می پندارد و آن را برمبنای زندگی خود تا پایان عمر قرار می دهد.

اگر او را به حساب نیاورند، او احساس می کند دنیا با او اینگونه است و اگر او را حسابی تحویل بگیرند فکر می کند واجب الاحترام است و همه باید به او احترام بگذارند

همه انتخاب های زندگی از شغل گرفته تا انتخاب همسر و انتخاب رشته تحصیلی و نحوه برخورد با فرزندان همه و همه تحت تاثیر باورهای کودکی ماست که حالا “تقدیر” ما شده است.

این تقدیر ماست که باعث می شود برخی از کارها را انجام و برخی کارها را انجام ندهیم . یونگ که به این “تقدیر” و “گذشته” را ،”عقده” نام نهاده است. می گوید انسانها تصور می کنند “عقده” دارند ، در صورتی که این “عقده” است که آنان را دارد.

جیمز هالیس روانکاو شهیر آمریکایی می گوید:عرق سرد، اضطراب، تپش قلب و… حالاتی است که همه ما وقتی موضوع حل نشده ای در تقدیرمان داریم به آن برمی خوریم.

به قول جیمز هالیس هیچ آدمی نیست که شب بخوابد و بگوید صبح برمی خیزم و به اقدامات احمقانه روز گذشته ام ادامه می دهم. ولی واقعیت این است که همه ما کارهایی که از نظرمان مساله دارد را تکرار می کنیم.

بنابراین اگر مشکلات تکراری در زندگی داریم، به آدم های اشتباهی دائم در مسیر زندگی مان برمی خوریم، با افراد سر موضوعات مشخصی دائما گیر می کنیم و درگیر می شویم و در نهایت از زندگی که داریم راضی نیستیم و می خواهیم سر به ناکجا آباد بگذاریم باید بدانیم اسیر تقدیرمان شده ایم.

بخوانیم  10 نکته طلایی تناسب اندام

ورنا کست ، رییس انستیتو یونگ زوریخ نیز بر ایجاد محدودیت های گذشته و دوره کودکی بر آینده افراد تاکید می کند و شکستن این طلسم را تنها بررسی زندگی زیست شده میداند. مفهومی که در اندیشه سقراط نیز به خوبی آن را دیده ایم:” زندگی بررسی نشده ارزش زیستن را ندارد.”

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
1+

کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar
اشتراک گذاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *