ایده هایی برای داشتن آشپزخانه مدرن

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

داشتن یک آشپزخانه مدرن به داشتن تفکر مدرن و البته ابزارها و امکانات مدرن است. کابینت‌های مدرن، دکوراسیون مدرن برای دیوارها، و نورپردازی مدرن در کنار استفاده از مواد طبیعی از جمله این الزامات است. در این مقاله از چی مده به چند ایده و ابزار مدرن برای یک آشپزخانه مدرن اشاره می‎کنیم.

کابینت های بدون فریم

آشپزخانه مدرن

اولین نکته در داشتن آشپزخانه‌ای مدرن استفاده از کابینت‌های بدون فریم است. در نمای این نوع کابینت‌ها چهارچوب ساختار کابینت‌ها دیده نمی‌شود و مرز باریکی بین درها و کشوهای کابینت قابل مشاهده است. معمولا در آشپزخانه‌های مدرن باید از پنل‌های تخت به عنوان در کابینت استفاده کرد. درهای بدون تزئینات کابینت‌ها به همراه دستگیره‌های ظریف و ساده جلوه ویژه‌ای به آشپزخانه شما می‌بخشند. این دستگیره‌ها در دو نوع مات و براق هستند و از عناصر تعریف کننده سبک آشپزخانه به شمار می‌روند.

دیوار سیمانی

آشپزخانه مدرن

به‌گزارش آرل، برخی از عناصر صنعتی ذاتا دارای سبکی مدرن هستند و بهتر است برای متفاوت جلوه دادن فضای خود از آنها برای تکمیل کردن دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود استفاده کنید. وجود دیواری بتنی و یا سیمانی می‌تواند آشپزخانه شما را دارای جذابیت بصری ویژه‌ای کند. اگر قصد بازسازی فضای آشپزخانه خود را دارید یکی از دیوارهای‌تان را به همان صورت بتنی و یا سیمانی در آشپزخانه خود نگه دارید.

مبلمان و وسایل تزئینی مینیمال

آشپزخانه مدرن

در صورت استفاده از میز غذاخوری و یا لوسترها و دیگر عناصر در آشپزخانه به یاد داشته باشید که فرم کلی این وسایل باید با آشپزخانه شما هماهنگ باشد. استفاده از عناصر بدون تزئینات خاص و دارای خطوط هندسی ساده و مینیمال در این فضا توصیه می‌شود.

بخوانیم  10 نکته برای تیپ آقایان در پاییز و زمستان

تزئینات طبیعی

آشپزخانه مدرن

استفاده از تزیینات مواد طبیعی در آشپزخانه‌های مدرن نه تنها منع نمی‌شود بلکه در صورت به کار بردن در حد لازم می‌توانند زیبایی ویژه‌ای را به خانه شما ببخشند. برای مثال می‌توان از گره های چوب در کابینت و یا از رگه‌های طبیعی سنگ‌هایی همانند مرمر در آشپزخانه بهره برد.

توجه به هندسه اجزا

با دقت کردن در آشپزخانه‌های مدرن متوجه خواهید شد که خطوط افقی و عمودی به صورت خاصی در این سبک در کنار هم قرار می‌گیرند. مرزهای بین کشوها و کابینت‌ها خطوط افقی و عمودی متعددی ایجاد می‌کنند که دستگیره‌های افقی این خطوط را بیشترنمایان می‌کنند. استفاده از خطوط افقی و عمودی در دیگر عناصر مانند مبلمان و یا قاب‌ها می‌تواند جلوه بصری آشپزخانه شما را تکمیل کند. آنچه در آشپزخانه مدرن به صورت واضح قابل مشاهده است استفاده از سطوح براق و مات در کنار یکدیگر و بدون تزیینات با فرم هندسی خالص است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
2+

کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar
اشتراک گذاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *