1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (No Ratings Yet)
Loading...

اصول مراقبت از پوست آقایان

شاید روزهایی بودند که مراقبت از پوست، چیزی معادل زیبایی برای زنان در نظر گرفته می‌شد. صادقانه باید بگوییم که چنین دوره‌ای به پایان رسیده و مراقبت از پوست به عنوان بخش مهمی در سلامتی در نظر گرفته می‌شود که هم زنان و هم مردان را شامل می‌شود. همین موضوع باعث شده تا در چند سال اخیر تعداد وسایل بهداشتی و مراقبت از پوست برای آقایان رشد چشمگیری داشته باشد.

مراقبت از پوست آقایان

تفاوت کیفیت در پوست

در مقایسه با پوست زنان، پوست مردان چرب‌تر است و به همین دلیل در مقابل صدماتی که می‌تواند از طرف نور خورشید به آن وارد شود آسیب‌پذیرتر است. به همین دلیل است که مردان نباید از محصولات بهداشتی زنان استفاده کنند.

تمیز کننده‌ها

یکی از پر مصرف‌ترین مواد پاک کننده پوست برای مردان صابون است. البته با توجه به تجربیات و دانسته‌های زنان در مورد صابون که قدمت بیشتری دارد، صابون باعث خشکی و وارد شدن آسیب‌های جدی به پوست می‌شود. برای این منظور یعنی تمیز کردن صورت و دست مواد شوینده مدرنی برای مردان ایجاد شده می‌توانند علاوه بر اینکه اثر تمیزکنندگی بیشتری نسبت به صابون داشته باشند، چربی پوست را هم حفظ کرده و پوستی تمیز و نرم ایجاد کنند.

لایه برداری

مواد بهداشتی که با مالیدن روی پوست می‌تواند با لایه‌برداری منافذ پوست را باز کرده و باعث شود تا پوست نفس بکشد. لایه‌برداری باعث می‌شود چربی‌های اضافی، گرد و خاک و آلودگی‌هایی که به پوست نفوذ کرده‌اند را از بین برده و پوست مردان را شاداب و شفاف کند. این لایه‌برداری باعث می‌شود که اصلاح صورتی بهتر و روان‌تر داشته باشید.

بخوانیم  نمای آجری در طراحی داخلی ؛ جالب و متفاوت

مرطوب کننده‌ها

مرطوب کردن پوست فقط مربوط به مردانی نیست که پوستی خشک دارند. امروزه برای همه انواع پوست مرطوب کننده‌های مختلفی وجود دارد. مرطوب کننده های معتبر و خوب دارای فرمول ضد آفتاب یا SPF هستند که پوست شما را در مقابل پرتوهای آسیب زننده خورشید یعنی UVB و UVA محافظت می‌کند.

کیت‌های اصلاح صورت

مردان خوش تیپ و خوش پوش همیشه صورت‌های اصلاح شده‌ای دارند. این مردان معمولا دو روز در میان فرآیند اصلاح را به طور کامل انجام می‌دهند پس باید از محصولات اصلاح صورت خوبی استفاده کنند. این محصولات معمولا شامل تیغ اصلاح صورت (یا ماشین اصلاح)،‌ خمیر یا ژل اصلاح، افترشیو و کمی پنبه برای مالیدن روی زخمهای احتمالی می‌شود.

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *