اشتباهات رایج در انتخاب رنگ دکوراسیون منزل

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

انتخاب پالت رنگی مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه، کار آسانی نیست. شما باید موارد زیادی را در نظر بگیرید همچون سبک رنگ، تمایلات شخصی خودتان، اندازه اتاق و سایر جوانب. ما در این مقاله از چی مده پیشنهادهای انتخاب رنگ مناسب را برای شما ارائه نمی‌دهیم، بلکه می‌خواهیم شما را با برخی از اشتباهات رایج که بیشتر افراد در این باره انجام داده‌اند،آشنا کنیم.

رنگ خانه

رایج ترین اشتباهات در انتخاب رنگ مناسب

– اغلب افراد و حتی خود شما هنگام انتخاب رنگ اتاق، روشنایی را فراموش می‌کنید. وجود روشنایی در هر فضایی، ضروری‌ست. پس قبل از اتخاذ تصمیم نهایی در انتخاب رنگ مناسب، بهتر است ابتدا نمونه‌ای با آن رنگ کنید و سپس نمای نمونه را در روز و شب با همدیگر مقایسه کنید تا به تاثیر نور بر چکونگی تغییر رنگ پی ببرید.
– اشتباه رایج دیگر این است که بیشتر شما، تنها رنگ بژ  را به عنوان رنگ خنثی می‌شناسید. باید گفت هر رنگی می‌تواند خنثی باشد. بهترین ایده ،ایجاد توازن بین دو رنگ تیره و روشن است. رنگی که مابین این دو رنگ قرار داشته باشد، رنگ خنثی است.
– هر رنگی، زیبایی خاص خود را دارد  و رویکرد منطقی خاصی برای بررسی و مقایسه رنگ‌ها وجود ندارد. شاید به همین دلیل باشد که بیشتر افراد هنگام تغییر دکوراسیون داخلی خانه با الویت رنگ‌ها، نمی‌توانند تصمیمات درستی اتخاذ کنند. در نظر داشته باشید که دکور داخلی خانه‌تان، وقتی زیباتر خواهد شد که از میان سه رنگ، تنها دورنگ را انتخاب کنید.

بخوانیم  حالِ خوب با ورزش

 

-بسیاری از افراد از رنگ‌هایی که به آن علاقه‌مندند، در طراحی اتاق‌های خود استفاده می‌کنند. با این کار، تجزیه و تحلیل رنگ‌ها بسیار سخت‌تر خواهد شد. بهترین رویکرد این است که ابتدا رنگ موردنظر خود را در ذهن داشته باشید و سپس از سایرین درباره  رنگ مطلوب‌شان سوال کنید. حالا می‌توانید این دو رنگ را با هم مقایسه کنید و بهتر تصمیم بگیرید.

 

– مشکل اساسی دیگر که هنوز هم راه‌حل مناسبی برای آن پیدا نشده، تطبیق رنگ‌ها با جنسیت افراد است. برای نمونه قرمز و صورتی، رنگ مورد علاقه خانم‌ها و آبی، رنگ مطلوب آقایان است، ولی در حقیقت، هیچگونه رابطه تنگاتنگی بین انواع رنگ‌ها و جنسیت افراد وجود ندارد. اجازه ندهید این طرز فکر، در انتخاب رنگ مورد علاقه‌تان تاثیر بگذارد.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
1+

کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *