1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (No Ratings Yet)
Loading...

آرایش مداوم چه عوارضی دارد؟

آرایش

بسیاری از افراد حرفه ای در این زمینه توصیه می کنند که آرایش را با مواد مختلف مدام نشویید. البته برای هر کسی این مسئله تفاوت دارد. برای برخی شستشوی هر روزه هم مشکلی ایجاد نمی کند و برخی دیگر سه روز یک بار هم مشکل زاست. عوارضی که در برخی موارد جبران آن کار مشکلی خواهد بود. در این مقاله از “چی مده” به بیان برخی از این مشکلات پوستی می پردازیم.

مسدود شدن منافذ پوست

آرایش منافذ پوست را می پوشاند پس پوست به سختی نفس می کشد. در واقع پوست با این منافذ مواد زائد را هم بیون می دهد. وجود مدام مواد آرایشی باعث تحریک پوست نیز می شود. بسیاری از مواد آرایشی هم چون روغن نارگیل می باشد ولی این به معنی بی خطر بودن آننیست بلکه همین مواد هم با کثیفی های سطح پوست ترکیب شده و باعث از بین رفتن کیفیت پوست می شود. در برخی موارد این مواد باعث نفوذ انواع میکروب ها می شود و عفونی شدن را در پی دارد. پس اگر مواد آرایشی زاید مصرف می کنید هر شب حتما پوستتان را بشویید.

عفونت های سطحی

در نظر داشته باشید که خود کیف وسائل آرایشیتان خود جای مناسبی برای رشد باکتری ها می باشد پس تمیزی پوست کافی نمی باشد. توجه داشته باشید موادی که به چشمتان نزدیک می کنید می بایست با حساسیت بیشتری نگه داری شود. مواد آرایشی که روی لب ها به کار می رود حتی ممکن است به دلیل باکتریال شدن باعث مسمومیت شود پس در این مورد حساسیت بیشتری به خرج دهد. از همه مهمتر اشتراک این وسائل با دوستانتان را هذرگز انجام ندهید وبدانید که این وسائل کاملا شخصی می باشد.

بخوانیم  رژیم لاغری و نتیجه ی برعکس انتظار

چین و چروک ها

واضح است که با هر بار مصرف مواد آرایشی پوستتان را بیشتر می کشید و همین کشیدن ها خود باعث چروک شدن می شود. این اثر خاصتا بر روی پوست دور چشم بیشتر مشهود می گردد. به همین دلیل بعد از مدتی مجبور می شوید مواد آرایشی بیشتری مصرف کنید و این روند همین گونه ادامه پیدا می کند.

عوارض جانبی

همه ما از عوارض مواد غذایی پاستورزه و ارگانیک خبر داریم. اما راجع به مواد آرایشی چطور؟ بسته به موادی که مصرف می کنید پوست خودتان را در معرض سمی شدن قرار می دهد. موادی که هر روز مصرف می شود و حتی نفس می گشیم حتی اگر طبیعی هم باشد عوارض خود را دارد. در ضمن مواد آرایشی صد در صد طبیعی هم وجود ندارد!

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *