۱۱ توصیه برای سریع به خواب رفتن

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

خواب زود

خوابی سریعتر : چرا؟  چگونه؟

اگر بدانید بی خوابی از بی غذایی شما را زودتر نابود می کند به اهمیت خواب بیشتر پی می برید. پارامترهای مهمی که در خوماب سالم وجود دارد که اگر فقط یکی از آن ها وجود نداشته باشد خوابتان به هم می ریزد و در تمام فعابلیت های روزانه تان اثر می گذارد. خوابی سریعتر و عمیقتر و صد البته بدون کابوس های متعدد آرزوی هر کسی می باشد. چی مده قصد دارد تا در این مقاله شما را با ۱۱ روش برای دستیابی به خوابی سریعتر، آرام تر و عمیق تر آشنا کند.

تاریکی مطلق

بدون شک اولین پارامتر مهم تاریکی مطلق است. حتی روشن بودن چراغ خواب هم می تواند عاملی منفی و مخرب باشد. در واقع بدن را حتی با تاریک کردن محیط هم می توان فریب داد تا حس خواب به شما دست بدهد. البته خاموش کردن تدریجی و کم کردن تدریجی نور دیمر ها یکی از مناسبترین حالت ها می باشد.

خاموشی موبایل

تمام تجهیزات الکترونیک از خود اشعه آبی مخربی تولید می کنند که فقط یکی از عوارض آن برهم زدن خواب شما می باشد. حتی اگر تلویزیون هم می بینید برای دیدن فاصله مطلوب را حفظ کنید و مهم است که بدانید بعد از خاموشی هم این اشعه اثر منفی خود را می گذارد.

دمای اتاق

همواره دمای اتاق را چه در زمستان و چه تابستان نبایستی تغییری کند. بسیار جای تعجب است که برخی دمای اتاقشان در تابستان و زمستان متفاوت می باشد.

بخوانیم  شش ترند کلاه و زیور سر در بهار امسال

ساعت بیداری

البته این موضوع الان کمتر مورد توجه است ولی تیک تیک ساعت چه در ساعت دیواری و چه آلارم. در ضمن ساعت دیجیتال هم نبایستی نورش رو به صورت شما باشد.

ساعت خواب منظم

بعد از یک روز سخت و طاقت فرسا خواب راحت اقل نیاز شما می باشد. اما این خواب بایستی برای بدن شما به شکل منظمی ترتیب داده شود و تغییر مدام در ساعتش مضر خواهد بود.

لباس راحت و جوراب

برهنه خوابیدن به رغم برخی توصیه های نه چندان علمی توصیه نمی شود. استفاده از لباس نخی در تابستان و پشمی در زمستان. البته لباس تنگ کلا توصیه نمی شود ولی در خواب به هیچ وجه! پوشیدن جوراب خاصتا در زمستان که احتمالا پا از پتو بیرون می زند مناسب و جلوی بیدار شدن شما را می گیرد.

رنگ های آرامش بخش

دکوراسیون اتاق خواب و رنگ آمیزی آن با رنگ های ملایم و تسکین دهنده برای ریلکس کردن شما بسیار موثر است. رنگ هایی هم چون آبی آسمانی و یا صورتی ملایم و روشن توصیه می شود.

تفکرات قبل از خواب

این بخش را صرف زندگی روزمره نکنید و به هیچ وجه اتفاقات ناگوار را مرور نکنید. به درون رویاهای شیرینتان بروید و خاطرات زیبایتان را مرور کنید.

مدیتیشن

برخلاف ظاهر امر که تصور همیشگی از مدیتیشن را در پی دارد منظور فقط معنای کلاسیک آن نیست. شنیدن صدای روح انگیز جاری شدن آب یا موج دریا بخشی از این مرحله می باشد. مطالعه یک کتاب با موضوع دل چسب هم می توان جزء این مرحله به حساب آورد که قسمت کاملا موثری نیز می باشد.

بخوانیم  کفش پاشنه بلند بدون حس خستگی؟! چگونه؟!

تکنیک ۴-۷-۸

دکتر اندرو ویل تکنیک ساده ای برای نفس کشبدن ارائه می دهد. زمانی که روی تخت دراز کشیده اید، هوا را کامل به داخل بکشید و دهان را ببندید و بینی هوا را خارج کنید. این فرایند تا ۴ بار تکرار کنید. بعد از این کار نفس را حبس کرده و بیرون دهید تا ۷ بار. سپس این مرحله را ۸ بار دوباره تکرار کنید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
1+

کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *