پنج راهکار برای کم کردن اثر جای جوش و آکنه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

آکنه

یک تجربه بد برای هر کسی، باقی ماندن اثر جای جوش و آکنه می باشد. معمولا باقی ماندن اثر سیاه و چال شدن پوست اثرات نامطلوب جای جوش می باشد. البته راهکار هایی هم برای غلبه بر این مشکل وجود دارد که در این مقاله از “چی مده” به تعدادی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

استفاده از الوئه وا

بعد از یک آفتاب سوختگی این گیاه به عنوان یک داروی موثر ۲۰۰۰ ساله پیشنهاد می شود. این گیاه به دلیل داشتن ساپونین حاوی مقادیر قابل توجهی از آنتی باکتریال های طبیعی می باشد. استفاده از محصولات مناسب و کمی صبر اثرات خوبی در پی دارد.

ویتامین C

یکی از موثرترین مواد برای درخشش پوست می باشد. روزی دو لیوان آبلیموی تازه و طبیعی راه حلی ساده ولی موثر می باشد. استفاده موضعی بر روی پوست هم موثر است فقط مراقب زخم های باز باشید.

میکرونیدلینگ

کلاژن پروتئینی می باشد که برای بهبود اثر زخم ها کمک می کند. میکرونیدلینگ باعث تولید بیشتر کلاژن و پر کردن حفره ریز پوست می شود و در نتیجه باعث بر طرف کردن اثر نامطلوب جای جوش ها می شود.

استفاده هر روز ضد آفتاب

شاید راه حل خاصی نباشد ولی اسفاده از آن به شکل مستمر ضروری است. اگر در معرض آفتاب مکرر قرار بگیرید آثار جوش بدتر می شود. در برخی موارد ضد افتاب های قویتری باید استفاده شود. در ضمن آفتاب در هوای بارانی یا برفی نیز باید اسفاده شود.

مراجعه به متخصص پوست

برخی از جوش ها و آثارشان ممکن است تا دو ماه باقی بمانند. در این حالت بایستی به متخصص پوست مراجعه کنید. بین فیلرها یا لیزر کردن ها این اتفاق ممکن است رخ دهد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
بخوانیم  سه اشتباه رایج در نگهداری از عینک آفتابی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *