این گیاهان خانگی حالتان را دگرگون می کنند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

برای یک گیاه شناس کاملا واضح است که گیاهان خانگی تا چه اندازه در روحیات یک انسان موثر هستند. اما گیاهان زیر نسبت به بقیه تاثیر معجزه آوری دارند. شاید مهمترین تاثیرشان ضد افسردگی بودن باشد. در این مقاله ۵ گیاه خانگی معجزه آور را به شما معرفی می کنیم که تاثیر فوق العاده ای در روحیاتتان خواهد داشت.

لوِندر

لوندر

از هزاران سال پیش اثر ضد اضطراب این گیاه برای مردم اثبات شده است. تسکین سردرد و اثرات ضد بی خوابی از جمله کاربردهای دارویی این گیاه می باشد. همه اینها در کنار بقیه فوایدی که از لحاظ علمی اثبات هم شده اند بیانگر مفید بودن این گیاه به عنوان یک گیاه خانگی می باشد. یکی از این اثرات با لمس این گیاه می باشد. لمس این گیاه باعث کاهش ضربان قلب و در نتیجه کاهش استرس می شود.

آلوئه ورا

آلوئه ورا

در مصر باستان از این گیاه برای دور کردن شیاطین استفاده می شده است. در یک نگاه کلی این گیاه انرژی مثبت را برای شما به ارمغان می آورد. از دیدگاه علمی این گیاه هوا را تصفیه می کند و در شب سطح اکسیژن خانه را بالا می برد. در نتیجه شب بهتر خوابیده و صبح انرژی بیشتری دارید.

پیچک انگلیسی (پاپیتال)

پیچک انگلیسی

سوای زیبایی ظاهری این گیاه برای تصفیه هوا هم مناسب است. این مورد حتی مورد تایید ناسا هم می باشد. از لحاظ علمی این گیاه باعث جذب دود سیگار و بقیه آلاینده های سرطان زا می شود. مهمترین ویژگی این گیاه هم سادگی در نگه داری و نبود نیاز به آب و نور زیاد می باشد.

بخوانیم  9 روش سریع برای برنزه کردن

ریحان

ریحان

علاوه طعمی که همه آن را دوست دارند رایحه مطبوعش هم همیشه مطلوب واقع شده است. یک تیم از دانشمندان ژاپنی به این نکته پی بردند که صدها ژن استرس زا را از بین خواهد برد. پس این رایحه را برای خانه انتخاب کردن ایده ای مناسب می باشد.

اسپاتیفیلوم (لی لی صلح)

اسپاتیفیلوم

با توجه به ترکیب جلوه سفید و سبز این گل آرامش خاصی را به انسان ها می دهد. این گیاه به خنثی کردن گازهای سمی در هوا هم مشهور می باشد. منوکسید کربن و فرمالدهید ها از جمله گازهایی ست که این گیاه اثرات سمیش را خنثی می کند. در واقع از این گیاه به عنوان یک سم زدای ارگانیک و طبیعی یاد می شود.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
3+

کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *